Kulminacja Europejskiego Tygodnia Kodowania

„Kodowanie na różne sposoby”   pod takim hasłem odbył się w naszej szkole turniej w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Wzięły w nim udział mieszane, trzyosobowe drużyny uczniów z klas IV-VI. Na siedmiu stanowiskach czekały na zawodników zadania wymagające kreatywności, logicznego myślenia i odrobiny wiedzy z zakresu informatyki, matematyki i nauk ścisłych. Zaprogramowanie robota, odczytanie zaszyfrowanego hasła, kodowanie w Scratch, sterownie  „RoboKumplem”, czyli kolegą który wcielił się w rolę mechanicznego cyborga, ułożenie kodowych puzzli to wyzwania, z którymi większość zespołów świetnie sobie  poradziła. To pasjonujące wydarzenie zorganizował Samorząd Uczniowski oraz młodzież skupiona wokół projektu „epiSTEMe – European Partnership in STEM Education”. Zajęcia z kodowania odbywały się w tym tygodniu również na wszystkich lekcjach informatyki.

Certyfikat udziału w EUROPE CODE WEEK 2019