NARODOWE CZYTANIE 2019

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

  1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
  2. Dym – Maria Konopnicka
  3. Katarynka – Bolesław Prus
  4. Mój ojciec wstępuje do strażaków(ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  5. Orka– Władysław Stanisław Reymont
  6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  7. Sachem– Henryk Sienkiewicz
  8. Sawa(z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

W dniu 6 września 2019 r. ucz. kl. VIb: Amelia Deska, Alicja Fołtarz, Wiktoria Kowalik, Julia Trąbczyńska i Maja Wieloch wraz z p. Małgorzatą Antosiewicz wzięły udział w uroczystości zorganizowanej w ramach akcji – Narodowe Czytanie 2019, które odbyło się w siedzibie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN WOM w Częstochowie.

Teksty nowel, wybranych na tegoroczną edycję akcji odczytane były przez uczniów ZSSB w Częstochowie. Słuchaczami była młodzież ze szkół podstawowych i średnich, nauczyciele oraz przedstawiciele współpracujących instytucji kulturalnych i oświatowych. Tłem dla czytanych utworów była prezentacja multimedialna, a twórczość nowelistyczną pisarzy polskich przybliżyła uczestnikom okolicznościowa wystawa.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.