Wyjątkowy dzień

   Jeden raz w roku szkolnym wszyscy uczniowie klas IV – VIII plecaki szkolne zamieniają na plecaki turystyczne, a przerwa nie trwa kilka minut, tylko kilka godzin 🙂 W dniu 18 września wyruszyliśmy na wyprawę pn. „Powitanie na wesoło”.
Rozpoczęliśmy od chwili zadumy. W Kusiętach, piękną aleją wśród drzew dotarliśmy do Cmentarza ofiar II wojny światowej – świadectwa masowych straceń dokonanych na ludności polskiej, jeńcach radzieckich w latach 1939-45. Nauczycielka historii przypomniała nam czasy okupacyjnej gehenny, a my minutą ciszy uczciliśmy tych, którzy zginęli z rąk hitlerowców.
Potem rozpoczęliśmy przygodę w przepięknym plenerze jurajskich ostańców, czyli u podnóża wzniesienia Biakło. Powitanie koleżanek i kolegów z klas IV i V, zabawy integracyjne, spartakiada na wesoło, czyli bardzo trudne konkurencje wymagające wyjątkowej sprawności fizycznej i umysłowej :*, pokazały, że potrafimy dzielić się uśmiechem, radością, że jesteśmy razem.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.