Spotkanie z autorem książki o Tomaszu Mackiewiczu, absolwencie SP 7

9 stycznia 2019 r. w murach naszej szkoły gościliśmy pana Mariusza Sepioło, autora książki „Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu”. Honorowym gościem był pan Witold Mackiewicz, ojciec Tomasza Mackiewicza, himalaisty, którego siódma wyprawa na Nanga Parbat, jeden z najwyższych i najtrudniejszych szczytów świata, zakończyła się tragicznie.

Pan Mariusz Sepioło jest dziennikarzem. Na co dzień publikuje swoje artykuły, reportaże w największych tytułach prasowych, m.in. „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Gazecie Wyborczej”. Nominowany był do Nagrody Dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza.

„Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu” ukazała się w kilka miesięcy po tragicznej śmierci tytułowego bohatera, który „znalazł swoje miejsce w górach”. Książka stała się kanwą dla przybliżenia tej niezwykłej, wymykającej się schematom postaci. Pytania młodzieży i wyczerpujące odpowiedzi pana Mariusza Sepioły układały się we wzruszającą opowieść o górach i człowieku, który „wyłamywał się z ram i stawiał czoła nieznanemu”, który twierdził, że „Życia nie mierzy się sumą oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech…”.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.