II Regionalny Konkurs dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – Uratować znaczy żyć

W dniu 4 grudnia 2018r. został przeprowadzony II Regionalny Konkurs dzieci i młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – Uratować znaczy żyć. Honorowy patronat objęli Komendanci Miejscy Państwowej Straży Pożarnej i Policji w Częstochowie. Uczestnicy wykazali się praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy osobom poszkodowanym tj. zapewnienie bezpieczeństwa ratującemu i poszkodowanemu przed przystąpieniem do czynności ratowniczych, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzanie przytomności poszkodowanego, prawidłowe wezwanie pomocy, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, uciskanie klatki piersiowej – ćwiczenia z fantomem oraz znajomość podstawowych zasad ruchu drogowego. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych taz. klasy I-III oraz IV – VIII. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8b : Weronika Kosielak, Julia Kaczyńska i Wiktoria Szewczyk. Wykazały się one dużymi umiejętnościami i zaangażowaniem podczas praktycznych ćwiczeń i odpowiadaniem na pytania komisji konkursowej. Gratulacje.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.