FINAŁ OGÓLNOPOLSKICH PROJEKTÓW: „DZIECI LISTY”, „MŁODZI LISTY PISZĄ”

Wydaje Wam się, że w dobie komputerów i smartfonów sztuka pisania listów zanika? Uczniowie klas: 5 i 6 pokazali, że tak nie jest!

Działo się, oj działo! Tyle emocji! Najpierw przy pisaniu, a później po otrzymaniu korespondencji !Uczniowie klasy V i VI  przez cały rok doskonalili  technikę redagowania listów, korespondując z chłopcami i dziewczętami ze szkół: w Zatorze w województwie lubuskim, z Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Wilnie ( Litwa) oraz z rówieśnikami  ze Szkoły nr 83 we Lwowie. Dzięki zróżnicowanej tematyce i formie listów wzbogacili słownictwo, udoskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem, pobudzili wyobraźnię i sferę emocjonalną, poszerzyli swoją wiedzę ogólną. Listy pisane przez uczestników projektu miały różne formy – od prostej recenzji, poprzez własnoręcznie wykonane kartki świąteczne aż do mapy myśli. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością, kiedy tworzyli nieszablonowe prace. Realizując projekt uczniowie nabrali przekonania o własnych umiejętnościach i doświadczyli poczucia akceptacji rówieśników – adresatów swoich listów. Najważniejszą jednak wartością dla uczestników projektów było nawiązanie kontaktów z rówieśnikami, co więcej indywidualne ich kontynuowanie na gruncie prywatnych rozmów  w mediach społecznościowych.

Anna Kolczarek

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.