XVII Powiatowy Międzyszkolny Konkurs „Matematyka w banku”

Już po raz siedemnasty nasza szkoła była gospodarzem Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu „Matematyka w banku”. W dniu 22 maja 2018 r. przedstawiciele gimnazjalnych klas drugich rywalizowali podczas turnieju, który łączy ze sobą matematykę i ekonomię. Uczestnicy muszą wykazać się umiejętnością stosowania wiedzy matematycznej w praktyce, znać podstawowe terminy z przedsiębiorczości. Dwuosobowe drużyny rozwiązywały: test wyboru, zadania wymagające wykonywania obliczeń procentowych, wykazywały się znajomością pojęć ekonomicznych oraz wypełniały formularze bankowe. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromna wiedzą i umiejętnościami. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej im. Pokoju w Żarkach Letnisko, drugie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 29.Trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentantom „Siódemki”. Cieszymy się z sukcesu naszej reprezentacji oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju. Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla uczestników oraz poczęstunek: ING Bank Śląski, Wydawnictwo Operon, Wydawnictwo Nowik oraz Piekarnia MM Musiorski. Serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy konkursu: Alicja Miedzińska, Iwona Pala