Częstochowskie Dni Profilaktyki 2019

W dniu 12 grudnia 2019 r. uczniowie klas piątych ze szkół podstawowych: 17, 20, 26, 7 wzięli udział w przedsięwzięciu wychowawczo-profilaktycznym „Po(MOC)”. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach Częstochowskich Dni Profilaktyki 2019. Inicjatorem tejże imprezy był Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a organizatorem nasza szkoła.

Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności pozytywnego myślenia i budowania postawy optymizmu. Optymistyczny styl wyjaśniania zdarzeń ma bezpośredni wpływ na ochronę przed podejmowaniem ryzykownych zachowań i prowadzi do życia nastawionego na radzenie sobie i pomaganie innym.

Umiejętność dawania sobie szansy na działanie, a nie wycofywanie się pod wpływem trudnych sytuacji, uczniowie doskonalili podczas warsztatów „Myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej”. Drugą część stanowiły zajęcia pn. „Kiermasz życzliwości”. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, doskonalili swoją umiejętność współpracy, kreatywność, a wszystko w atmosferze radości i życzliwości.

Anna Sitek, Żaneta Trąbczyńska, Kamila Wieczorek