21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem –ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.

Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić!

W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość podaj dalej!”. To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy
w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!

W naszej szkole Dzień Życzliwości obchodzimy po raz ósmy. W tym roku świętowaliśmy poprzez kolorowanie Łąki Życzliwości i ŻYCZliwych serduszek. Nie zabrakło tańców integracyjnych (uczniowie klas I zachęcili do wspólnej zabawy uczniów klasy IV b) i zabaw animacyjnych (magiczna moc kolorowej chusty i tym razem zadziałała). Każda klasa przygotowała jedną literkę do hasła: Dzień Życzliwości (kreatywność uczniów „Siódemki” nie zna granic!). Większość klas wzięła udział w konkursie „Życzliwość – podaj dalej!” na najsympatyczniejsze życzliwe hasło. A każdy, kto włączył się do wspólnej zabawy został obdarowany cukierkiem i losował zakładkę do książki z miłymi słowami 🙂

Obchody zakończyliśmy happeningiem w dzielnicy Raków dzieląc się uśmiechem i uprzejmością z mieszkańcami naszej dzielnicy.

Życzliwość podaj dalej!