Osiągnięcia piłkarzy „Siódemki”

Uczniowie z klas sportowych o specjalności piłka nożna zakończyli pierwsze półrocze sporymi sukcesami. IIIe gimnazjum wspomagana przez zawodników z klasy VII wygrała igrzyska miejskie młodzieży szkolnej. Chłopcy z IIIe zwyciężyli także w III lidze wojewódzkiej Juniora Młodszego i wywalczyli awans do II ligi.

Ciężka praca na treningach przyniosła efekty na turniejach także zawodnikom z innych klas sportowych. Zespół z klasy IIe zajął drugie miejsce w Centralnej Lidze Trampkarzy.

Jest to bardzo dobre osiągnięcie jak na debiutujący zespół – chwali swoich podopiecznych trener Robert Brzeziński.

Ma się czym pochwalić także drużyna klasy VII. Zdobyła czwarte miejsce w I lidze wojewódzkiej C2 trampkarzy. Chłopcy wygrali cztery mecze, a trzy zremisowali.

Sukcesy ma na swoim koncie także sportowa klasa Va. Jej zespół wywalczył awans do kolejnej rundy eliminacyjnej turnieju Tymbark Cup z podwórka na stadion, która odbędzie się w Chorzowie. Chłopcy z Va wygrali także swoją ligę rozgrywkową i awansowali do I ligi wojewódzkiej DZ Młodzik, gdzie zmierzą się z drużynami ze Śląska. Pięcioklasiści  wystąpili również w turnieju API CUP w Zakopanem, gdzie zaprezentowali się z dobrej strony, zajmując czwarte miejsce na 18 drużyn startujących w tych zawodach.

Osiągnięciami sportowymi chwali się także klasa IVa. Drużyna wywalczyła drugie miejsce w swojej lidze rozgrywkowej czyli I lidze okręgowej E1 Orlik.

Chłopcy wygrali w niej 11 meczów i strzelili przy tym 125 bramek – informuje Robert Brzeziński. – Wystąpili też w turnieju Kuba-Cup w Truskolasach organizowanego przez Jakuba Błaszczykowskiego, gdzie po meczu z Górnikiem Zabrze zajęli piąte miejsce – dodaje trener.

Zespół IVa rywalizował także w turnieju Tymbark Cup z podwórka na stadion, w którym wygrał częstochowskie eliminacje i awansował do dalszych eliminacji. A w API CUP w Zakopanem uplasował się na siódmym miejscu na 18 drużyn. W turnieju Kurnik Cup zajął 10. miejsce na 20 startujących drużyn.