Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W br. szkolnym nasza szkoła przystąpiła do XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs składa się z dwóch części: wojewódzkiej – obejmującej (1,2,3,4 etap) i ogólnopolskiej –  obejmującej (5 etap).

21 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej  nr 7 odbył się I etap (szkolne eliminacje do konkursu) W konkursie brało udział 14 uczniów z klas II i III (Karolina Skorupa, Natalia Wieczorek, Jakub Bęben, Sebastian Rydz, Stefan Głowacki, Mateusz Magdziarz, Angelika Świerczyńska, Izabela Kuzior, Jakub Korzonek, Jakub Mądrzyk, Martyna Czeladko, Agnieszka Koryńska, Jakub Dądela, Victoria Gaudzińska ).

Do II etapu (gminnego) zakwalifikowały się osoby, które uzyskały największą ilość punktów. Uczniowie zmagali się z ogólną wiedzą z biologii i geografii oraz wiedzą z ekologii, ochrony środowiska, ochrony przyrody i parku krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Spośród piszących uczniów wyłoniliśmy drużynę, która będzie nas reprezentować w drugim etapie, który odbędzie się 20 grudnia 2018 r.

1. Sebastian Rydz kl. II e
  2. Jakub Bęben kl. II e
  3. Angelika Świerczyńska kl. III a
  4. Natalia Wieczorek kl. II d