Funkcjonowanie świetlicy szkolnej w poprzednich latach

Świetlica szkolna 2023-2024Dzień dziecka w świetlicy i pyszne gofry to przepis na uśmiech na twarzach dzieci 😊


Dzień Mamy – własnoręcznie robione prezenty i dyplomy w konkursie „Portret Mamy”.


Witajcie w Stumilowym Lesie…w świetlicy szkolnej przypomnieliśmy sobie z dziećmi jednego z ulubionych misia Kubusia Puchatka 😊


Wielkanocne przygotowania w świetlicy szkolnej 🐰🐤


Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…w świetlicy zrobiło się kolorowo i wiosennie 😊


Nowy Rok, nowe wyzwania, nowe sprzęty i zabawki w świetlicy szkolnej.

Dzięki sprzedaży stroików świątecznych udało się zakupić stół do piłkarzyków, sklepik dla najmłodszych oraz klocki – wafle. Dziękujemy!


W świetlicy zrobiło się zimowo i świątecznie. Uczniowie wykonali z rolek po papierze reniferki i choinki, za pomocą folii bąbelkowej malowali piękne zimowe krajobrazy, szczoteczką i pastą do zębów polarne misie, a z papierowych talerzyków głowy Mikołajów, powstało wiele niepowtarzalnych stroików świątecznych, a także odbył się konkurs na „Portret Mikołaja”.


Zabawy i smakołyki Halloweenowe, wszystko poprzedzone zajęciami z dziećmi na temat obchodów Święta Zmarłych w różnych krajach 👻🎃

 


Jesienne barwy odzwierciedlone w pracach plastycznych dzieci uczęszczających do naszej świetlicy 🦔🍁

 


Początek roku w świetlicy rozpoczęliśmy kolorowo😊 Nie zabrakło także świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki, nasi uczniowie tworzyli swoje kropkowe autoportrety. Ogólnopolski projekt edukacyjny „Serdeczna karteczka” w naszej świetlicy szkolnej 

Wychowawcy świetlicy szkolnej wraz z uczniami wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego plastyczno- technicznego „SERDECZNA KARTECZKA. Od października 2021r. do maja 2022r. w każdym miesiącu wychowawcy przybliżali dzieciom daną osobę: październik – rolnicy, sadownicy; listopad – kolejarz, maszynista; grudzień – osoby samotne, starsze, bezdomne; styczeń – ukochana Babcia, ukochany Dziadek; luty – radiowiec; marzec – piekarz, cukiernik; kwiecień – lekarz weterynarii; maj – strażak. Dzięki udziałowi w tym projekcie wychowankowie mogli poznać różne wykonywane zawody. Głównym celem projektu było wykonanie prac plastycznych/kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtowaliśmy w dzieciach postawy społeczne. Kartki były przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik uczniowie rozwijali twórczą i kreatywną aktywność.

Koordynator projektu w szkole – Kamila Wieczorek


Urozmaicamy dzieciom pobyt w świetlicy 😊

 


Okres świąteczny w świetlicy i piękne ozdoby wykonane własnoręcznie🎄🎁


Święto Dyni i pierwszy świetlicowy konkurs w tym roku szkolnym 🙂 

 


Jesień mieni się wieloma kolorami, co dzieci pięknie pokazały podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej

 


Dzień Kropki, obchodzony 15 września, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. 


Świetlica szkolna oferuje dzieciom różnorodne formy spędzania czasu wolnego. Wszyscy bawią się wesoło 😊

Dzieci w świetlicy rozwijają swoją kreatywność podczas konstruowania z klocków magnetycznych otrzymanych z programu Erasmus+


Jesień w naszej świetlicy mieni się wieloma kolorami oraz pomysłami naszych wychowanków


W naszej świetlicy dwa konkursy – „pocztówka z wakacji” i „stworki-potworki”, które dzieci rysowały według instrukcji cyferkowej 🙂


Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej świetlicy szkolnej


Nowy rok szkolny w szkolnej świetlicy i nowe wyzwania. Mimo wszystko dzieci uśmiechnięte i zadowolone 🙂Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej upłynął nam podczas muzyki relaksującej oraz dbania o swoją urodę ?

 


Walentynki w świetlicy – słodko, zagadkowo, kolorowo i wesoło ?


Międzynarodowy Dzień Pizzy – nasi wychowankowie samodzielnie przygotowali swoje pizze


Coraz bliżej święta – w naszej świetlicy dekorujemy domki i pierniczki oraz przygotowujemy świąteczne dekoracje na kiermasz świąteczny i ozdoby do świetlicy


Mikołajki w świetlicy


Dzień Pluszowego Misia w świetlicy to nie tylko zabawy z ulubionymi pluszakami, ale też konkurs pt. „Mój ulubiony miś”


Kodowanie w barwach narodowych ??


Jesień w świetlicy mieni się wieloma kolorami


Dzień Chłopaka świętowaliśmy też z najmłodszymi w naszej świetlicy szkolnej

 


Dzień Kropki pozwolił dzieciom rozwinąć swoją wyobraźnię ?


Pierwsze zajęcia kulinarne w tym roku za nami ? pyszne babeczki ze śliwkami smakowały każdemu!


Nowy rok szkolny 2019/2020 i pierwszy konkurs świetlicowy „Wakacyjne wspomnienia”

 W naszej świetlicy obchodzimy różne święta. Czerwiec to Dzień Dziecka oraz Dzień Truskawki ?


Z okazji Dnia Mamy uczniowie przygotowali w świetlicy szkolnej kolorowe i słodkie serca dla swoich mam

 


Kwiaty, kwiaty, kwiaty…w naszej świetlicy w różnych odsłonach!!?


Wiosenne kanapki przygotowane przez młodszych i starszych uczniów, kolorowe, pyszne i zdrowe.

 


Wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali dla uczniów poszukiwania wielkanocnych czekoladowych jajeczek ukrytych na korytarzach przez zajączka ??


Wielkanoc i wiosna to kolejna okazja do wykonania ciekawych prac plastycznych – zajączki, kurki, kolorowe drzewka i jajeczka.

 


Dzień Kobiet na słodko w świetlicy szkolnej.


Malować i rysować można nie tylko na papierze. W naszej świetlicy wykorzystujemy różne formy zabawy oraz gier.


Kartki Walentynkowe dzieci w świetlicy przygotowywały przed feriami zimowymi.


Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego. W naszej świetlicy ten okrągły przysmak dzieci samodzielnie mogły przygotować dzień wcześniej.

 


Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję na pogłębianie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny. Razem z wychowawcami świetlicy dzieci przygotowały dla swoich Babć i Dziadków słodkie babeczki i pierniczki oraz ramki na zdjęcia.


Mikołajki w świetlicy odbyły się troszkę inaczej, wychowawcy przygotowali dla dzieci mini-kino, gdzie wszyscy oglądali bajki związane z Bożym Narodzeniem, oraz popcorn, nie zabrakło też gier i zabaw.


Okres świąteczny w świetlicy szkolnej to przygotowywanie dekoracji i ozdób bożonarodzeniowych, kartek, ozdób i stoików na kiermasz świąteczny oraz pieczenie i dekorowanie pysznych pierniczków.


Andrzejki to czas wróżb! U nas dzieci też miały okazję poznać swoją „przyszłość” z przymrużeniem oka ?


Z okazji Dnia Pluszowego Misia w świetlicy odbył się konkurs dla najmłodszych na „portet misia”, a starsi malowali kolorowankę ze słodziakami. Nie zabrakło też przebranych w stroje misia uczniów!

 


Dzień Życzliwości w naszej świetlicy mienił się wieloma kolorami!


Czytanie młodszym uczniom przez starszych kolegów do dobry sposób na integrację ?


Dzieci w naszej świetlicy także włączyły się w obchody 100 lecia Niepodległości


Halloween obchodzone jest dnia 31 października, czyli w dniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych. Halloween w Polsce pojawiło się pod koniec lat 90. Uważa się, że nazwa Halloween pochodzi od All Hallows’ Eve, czyli od wigilii Wszystkich Świętych. W naszej świetlicy dzieci miały okazję poznać choć troszkę tego zwyczaju.


Zajęcia kulinarne za każdym razem wywołują uśmiech na twarzach dzieci ?


Kolorowe i wesołe zajęcia, które rozwijają wiele talentów naszych uczniów odbywają się każdego dnia w naszej świetlicy ?


Witaminki, witaminki dla…wszystkich! W świetlicy szkolnej nie tylko uczymy się o zdrowym żywieniu, ale też sami możemy przygotować pyszne i zdrowe smakołyki, a później ich spróbować ☺


Jesienne nastroje zagościły również w naszej świetlicy ?


Nasza świetlica oferuje dzieciom różne formy spędzania wolnego czasu. Uczniowie chętnie uczą się i bawią. Wychowawcy prowadzą zajęcia ruchowe, plastyczne, manualne, umuzykalniające. Dzieci mają możliwość odrobienia lekcji, rozwijać swoje zainteresowania. Dużą popularnością cieszą się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci pieką ciasta, przygotowują kolorowe kanapeczki, sałatki.


Pierwszy w roku szkolnym 2018/2019 świetlicowy konkurs dla najmłodszych za nami. Dzieci z klas 1 rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Zwyciężyła Jagoda, która narysowała Plastusia, drugie miejsce zajął Alan z rysunkiem wozu strażackiego, a trzecie Oliwia i jej rysunek wróżki. Gratulujemy!!!


Słodki Dzień Dziecka w świetlicy! Nasi uczniowie mogli przygotować, a później skosztować pysznych pizzerinek i Pop Cakes ?

Dzień Matki to bardzo ważne święto dla każdego dziecka. Postanowiłyśmy pomóc naszym uczniom w przygotowaniu słodkich upominków. Pierniczki i babeczki były samodzielnie pieczone, dekorowane i pakowane. To będzie wspaniała niespodzianka dla Mam.


Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, szanując tradycje, wykonali flagi i kotyliony, które wykorzystano podczas Akademii z okazji rocznic majowych


Wielkanocne babeczki gotowe! W naszej świetlicy zapachniało świętami ???


Wiosna i czas oczekiwania na Wielkanoc w naszej świetlicy zagościł na dobre!


Kolejne zajęcia z modelarstwa w świetlicy szkolnej to wykonanie przez uczniów rakiet, które – uwaga – mogły być przez nich wystrzelone


W naszej świetlicy szkolnej jest czas na naukę i zabawę.


Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej świetlicy pachniały miodem i przyprawą korzenną. Wspólnie z dziećmi piekliśmy świąteczne pierniki, które później zostały pięknie i kolorowo udekorowane.


Jesień do naszej świetlicy przyszła razem z barwnymi jeżami, które nasi uczniowie wyklejali w wybrany przez siebie sposób.


Raz w miesiącu w naszej świetlicy odbywają się zajęcia modelarstwa. Chłopcy chętnie w nich uczestniczą i sami składają swoje modele samolotów, a przy okazji mogą zobaczyć prawdziwe latające egzemplarze.


Przygotowania do Halloweenu były w świetlicy bardzo owocne. Dzieci malowały, wycinały, dążyły dnie, a wszystko to aby jak najskuteczniej przenieść się w krainę strachu.


Flagi i kotyliony biało czerwone udekorowały naszą świetlicę w Święto Niepodległości


Wróżby i zabawy andrzejkowe cieszyły dzieci w naszej świetlicy szkolnej

Komentarze są wyłączone.