Klub Młodego Wolontariusza

serca

Ludzie, to anioły z jednym  skrzydłem, dlatego, aby się wznieść musimy trzymać się  razem.

Maria Konopnicka

Rok szkolny 2017-18 to kolejny rok działalności Klubu Młodego Wolontariusza. 
Do Klubu zgłaszają się uczniowie, którzy mają otwarte serca i chcą pomagać innym.
Opiekunem Klubu jest pani Anna Sitek, pedagog szkolny.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY!

ROK SZKOLNY 2017/18

Klub Młodego Wolontariusza – co robimy?

 

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w i z SP 7

Uśmiech to bodaj najkrótsza droga
do drugiego człowieka.
Henry Saka

Jak co roku „Siódemka” włączyła się w obchody tego wyjątkowego Dnia. Staraliśmy się obdarowywać innych uśmiechem, serdecznością, uprzejmością.
Wolontariusze byli głównymi organizatorami obchodów tegoż święta.
Co takiego robiliśmy?
Wolontariusze zorganizowali podczas przerw zabawy integracyjne dla wszystkich uczniów, przygotowali i wręczali pozdrowienia uczniom, nauczycielom, pozostałym pracownikom szkoły, wzięli udział w dzielnicowym happeningu „Uśmiech – podaj dalej!”, przekazując mieszkańcom Rakowa pozdrowienia.
Zależało nam, aby ten dzień, choć na chwilę, przemienił się dzięki kolorowym barwom życzliwości.
Wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego świętowania, odwzajemnili uśmiech i serdeczność, dziękujemy i życzymy radości, optymizmu i życzliwości przez cały rok!

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza

Dar serca

W dniu 14.11.17r. wolontariusze zawieźli dary od rodziców i uczniów SP nr 7 dla małych pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego mieszczącego się przy ul. Michałowskiego prowadzonego przez Stowarzyszenie „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Włączyli się w zajęcia popołudniowe dla maluszków, towarzysząc im w zabawie i rehabilitacji. Wolontariusze dzięki swojej otwartości, zaangażowaniu, wrażliwości bardzo szybko odnaleźli się w tym wyjątkowym miejscu bawiąc się z wyjątkowymi dziećmi.I za to – jak zawsze – bardzo dziękuję!

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Pomagamy podopiecznym Fundacji „Promień Nadziei”

W dniu 10 listopada w markecie SIMPLY zbieraliśmy datki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z niepełnosprawnościami pozostającymi pod opieką fundacji.                                     

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

 Zostaliśmy wyróżnieni

Fundacja Oczami Brata wraz z Wydziałem Polityki Społecznej UM Częstochowy zaprosiła nas na konferencję pt. „Wolontariat, to jest to!”, która odbyła się 9 listopada 2017r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta. Podczas konferencji dokonano podsumowania działań realizowanych w ramach projektu „Akademia Wolontariatu”.

            Klub Młodego Wolontariusza otrzymał wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w działania w ramach wyżej wymienionego projektu!!!

Pomagamy i uczymy się

W październiku 2017r. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych na terenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Michałowskiego 30, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Uczniowie mieli okazję poznać wychowanków, czyli chore noworodki, niemowlaki, kilkuletnie dzieci, którym placówka zapewnia całodobową opiekę, diagnozę lekarską, rozpoczyna leczenie i rehabilitację oraz podejmuje działania na rzecz ich adopcji, a jednocześnie dowiedzieli się nt. przyczyn FAS, jak zachowania ryzykowne podejmowane przez nas wpływają na życie innych.

W ramach Kampanii Białych Serc rodzice i uczniowie klas: IVb, Va, VIa, IIc, IId, IIe, IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIe, VIIb wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci przebywających w ośrodku, czyli w zbiórce kosmetyków i środków czystości. Za każde mydełko, oliwkę, chusteczki nawilżające, płyn do kąpieli, pampersy, kaszki, zupki itd. bardzo, bardzo dziękujemy!

W dniu 29 października dwudziestu wolontariuszy z Siódemki wzięło udział w akcji charytatywnej na rzecz Stowarzyszenia zbierając datki, pomagając klientom M-1 w pakowaniu zakupów.

Za włączenie się do akcji serdecznie dziękuję  – Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Inauguracja Kampanii Pola Nadziei

          Dzięki zakupowi przez społeczność szkolną „Siódemki” cebulek żonkili, włączyliśmy się w kampanię Pola Nadziei. Zebrane fundusze przekazane zostały na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, a w dniu 25 października wolontariusze zasadzili cebulki żonkili na rabacie przed szkołą, z nadzieją, że wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami zachwycą nas swoim pięknem, przypominając o idei kampanii – pomocy osobom cierpiącym i chorym.

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Spotkanie Wojewody i Kuratora Oświaty z wolontariuszkami

W dniu 24 października 2017 r. w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się Spotkanie Wojewody Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Ministra Edukacji Narodowej WOLONTARIUSZ ROKU. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 21 czerwca 2017 r.

W tej wyjątkowo miłej uroczystości uczestniczyła pani dyrektor J. Ziółkowska-Nowak, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza pani A. Sitek oraz nasze absolwentki: Weronika Piotrowska, Kamila Mucha, Julia Rutkowska, Aleksandra Jasińska, Klaudia Caban i uczennice klasy III b: Oliwia Radecka, Julia Dawidowicz, Julia Markiewicz, Agnieszka Koryńska. Uczennice reprezentowały Klub Młodego Wolontariusza działający przy naszej szkole

Wszystkim wolontariuszom życzymy, aby nadal dzielili się swoją wrażliwością, odwagą, życzliwością, dobrem, by nadal z potrzeby serca, z entuzjazmem podejmowali działania na rzecz drugiego człowieka

Wspólnie się bawimy

Czego oczekujemy od siebie bez względu na to, co możemy i jakie mamy problemy? Kontaktu z drugą osobą. Wolontariusze wiedzą o tym bardzo dobrze. Dlatego w dniu 18 października odpowiedzieli na zaproszenie Fundacji „Oczami brata” i wraz z osobami z niepełnosprawnościami wzięli udział w koncercie zespołu November project.

Super zabawa w rytm świetnej muzyki!
Wszystkim dedykujemy słowa jednego z utworów:
„Zawsze patrzeć tylko tam, gdzie nadziei kryje się choćby gram,
kiedy ducha pogoda za ponurą kryje się chmurą.
Zawsze widzieć tylko to, to co dobre, choć kusi zło,
Nawet, jeśli robi tak mało kto, ty to rób na procent sto!”

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Gra miejska „Droga do samodzielności”

        Wolontariusze z „Siódemki” znaleźli się w nowej roli. W dniu 8 września byli współorganizatorami gry miejskiej dla osób z niepełnosprawnościami. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Fundacja „Oczami brata”. Gra miejska w dzielnicy Stare Miasto odbyła się w ramach projektu pn. „(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie”.

Wolontariusze znaleźli się w nowej roli, ale po staremu byli zorganizowani, odpowiedzialni, uśmiechnięci i gotowi do pomocy 🙂

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z powyższej imprezy bit.ly/gmnak

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Pomagamy podopiecznym Fundacji „Promień Nadziei”

            W dniu 8 września rozpoczęliśmy działalność Klubu Młodego Wolontariusza od współpracy z Fundacją „Promień Nadziei”. W markecie SIMPLY zbieraliśmy datki na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z niepełnosprawnościami pozostającymi pod opieką fundacji.

Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Komentarze są wyłączone.