Świetlica i stołówka

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.15. Wychowawcami świetlicy są: Agnieszka Małolepsza, Kamila Wieczorek, Anna Nylec, Anna Jamrozińska – Ciura, Kamil Malchar, Natalia Wieczorek.

Podobny obraz

PRZERWY OBIADOWE

PRZERWA ŚNIADANIOWO-OBIADOWA KLAS PIEWSZYCH

TYGODNIOWY JADŁOSPIS

CENA OBIADÓW ZA MIESIĄC MAJ 2019

20 dni x 4 zł = 80
płatne do 5.05.2019 r.

WPŁATY ZA OBIADY NALEŻY PRZEKAZAĆ NA KONTO
Z DOPISKIEM: IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, KLASA I MIESIĄC, ZA KTÓRY JEST WPŁATA

Wiosenne kanapki przygotowane przez młodszych i starszych uczniów, kolorowe, pyszne i zdrowe.

Wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali dla uczniów poszukiwania wielkanocnych czekoladowych jajeczek ukrytych na korytarzach przez zajączka 🐰😊

Wielkanoc i wiosna to kolejna okazja do wykonania ciekawych prac plastycznych – zajączki, kurki, kolorowe drzewka i jajeczka.

Dzień Kobiet na słodko w świetlicy szkolnej.

Malować i rysować można nie tylko na papierze. W naszej świetlicy wykorzystujemy różne formy zabawy oraz gier.

Kartki Walentynkowe dzieci w świetlicy przygotowywały przed feriami zimowymi.

Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego. W naszej świetlicy ten okrągły przysmak dzieci samodzielnie mogły przygotować dzień wcześniej.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję na pogłębianie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny. Razem z wychowawcami świetlicy dzieci przygotowały dla swoich Babć i Dziadków słodkie babeczki i pierniczki oraz ramki na zdjęcia.

Mikołajki w świetlicy odbyły się troszkę inaczej, wychowawcy przygotowali dla dzieci mini-kino, gdzie wszyscy oglądali bajki związane z Bożym Narodzeniem, oraz popcorn, nie zabrakło też gier i zabaw.

Okres świąteczny w świetlicy szkolnej to przygotowywanie dekoracji i ozdób bożonarodzeniowych, kartek, ozdób i stoików na kiermasz świąteczny oraz pieczenie i dekorowanie pysznych pierniczków.

Andrzejki to czas wróżb! U nas dzieci też miały okazję poznać swoją „przyszłość” z przymrużeniem oka 😉

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w świetlicy odbył się konkurs dla najmłodszych na „portet misia”, a starsi malowali kolorowankę ze słodziakami. Nie zabrakło też przebranych w stroje misia uczniów!

Dzień Życzliwości w naszej świetlicy mienił się wieloma kolorami!

Czytanie młodszym uczniom przez starszych kolegów do dobry sposób na integrację 😊

Dzieci w naszej świetlicy także włączyły się w obchody 100 lecia Niepodległości

Halloween obchodzone jest dnia 31 października, czyli w dniu poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych. Halloween w Polsce pojawiło się pod koniec lat 90. Uważa się, że nazwa Halloween pochodzi od All Hallows’ Eve, czyli od wigilii Wszystkich Świętych. W naszej świetlicy dzieci miały okazję poznać choć troszkę tego zwyczaju.

Zajęcia kulinarne za każdym razem wywołują uśmiech na twarzach dzieci 😊

Kolorowe i wesołe zajęcia, które rozwijają wiele talentów naszych uczniów odbywają się każdego dnia w naszej świetlicy 😀

Witaminki, witaminki dla…wszystkich! W świetlicy szkolnej nie tylko uczymy się o zdrowym żywieniu, ale też sami możemy przygotować pyszne i zdrowe smakołyki, a później ich spróbować ☺

Jesienne nastroje zagościły również w naszej świetlicy 😊

Nasza świetlica oferuje dzieciom różne formy spędzania wolnego czasu. Uczniowie chętnie uczą się i bawią. Wychowawcy prowadzą zajęcia ruchowe, plastyczne, manualne, umuzykalniające. Dzieci mają możliwość odrobienia lekcji, rozwijać swoje zainteresowania. Dużą popularnością cieszą się zajęcia kulinarne,  podczas których dzieci pieką ciasta, przygotowują kolorowe kanapeczki, sałatki.

Pierwszy w roku szkolnym 2018/2019  świetlicowy konkurs dla najmłodszych za nami. Dzieci z klas 1 rysowały swoją ulubioną postać z bajki. Zwyciężyła Jagoda, która narysowała Plastusia, drugie miejsce zajął Alan z rysunkiem wozu strażackiego, a trzecie Oliwia i jej rysunek wróżki. Gratulujemy!!!

Słodki Dzień Dziecka w świetlicy! Nasi uczniowie mogli przygotować, a później skosztować pysznych pizzerinek i Pop Cakes 😊

Dzień Matki to bardzo ważne święto dla każdego dziecka. Postanowiłyśmy pomóc naszym uczniom w przygotowaniu słodkich upominków. Pierniczki i babeczki były samodzielnie pieczone, dekorowane i pakowane. To będzie wspaniała niespodzianka dla Mam.

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej, szanując tradycje, wykonali flagi i kotyliony, które wykorzystano podczas Akademii z okazji rocznic majowych

Wielkanocne babeczki gotowe! W naszej świetlicy zapachniało świętami 🐥😊🐥

Wiosna i czas oczekiwania na Wielkanoc w naszej świetlicy zagościł na dobre!

Kolejne zajęcia z modelarstwa w świetlicy  szkolnej to wykonanie przez uczniów rakiet, które – uwaga –  mogły być przez nich wystrzelone

W naszej świetlicy szkolnej jest czas na naukę i zabawę.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej świetlicy pachniały miodem i przyprawą korzenną. Wspólnie z dziećmi piekliśmy świąteczne pierniki, które później zostały pięknie i kolorowo udekorowane.

Jesień do naszej świetlicy przyszła razem z barwnymi jeżami, które nasi uczniowie wyklejali w wybrany przez siebie sposób.

Raz w miesiącu w naszej świetlicy odbywają się zajęcia modelarstwa. Chłopcy chętnie w nich uczestniczą i sami składają swoje modele samolotów, a przy okazji mogą zobaczyć prawdziwe latające egzemplarze.

Przygotowania do Halloweenu były w świetlicy bardzo owocne. Dzieci malowały, wycinały, dążyły dnie, a wszystko to aby jak najskuteczniej przenieść się w krainę strachu.

Flagi i kotyliony biało czerwone udekorowały naszą świetlicę w Święto Niepodległości

Wróżby i zabawy andrzejkowe cieszyły dzieci w naszej świetlicy szkolnej