Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Wzorem ubiegłych lat planujemy w tym roku szkolnym organizację V Środowiskowego Punktu Informacyjnego o Szkołach Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do zapoznania się z informacją nt. ubiegłorocznej imprezy.

Oferta pomocy w dokonywaniu przez uczniów trafnych decyzji dotyczących wyboru zawodu i szkoły w r. szk. 2018/2019:

IV Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych

27 marca 2018 r. w naszej szkole uruchomiony został IV Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych.
Swoją ofertę przedstawiły wszystkie częstochowskie publiczne szkoły ponadgimnazjalne – licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia. Uczniowie oraz ich rodzice skorzystali z indywidualnych konsultacji z nauczycielami uczącymi w tychże szkołach oraz z materiałów promocyjnych. Mieli okazję uzyskać rzetelne informacje nt. zasad rekrutacji do poszczególnych szkół. Swoją radą służyli również doradcy zawodowi, pracownicy Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej CIZ.
Działalność Punktu zainaugurował pokaz mody przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta w Częstochowie.
Przedsięwzięciu towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów klas IV SP nr 7 pt. „Zawód moich marzeń”.

Anna Sitek – koordynator WSDZ

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

zakonczenie

Informacje o zasadach rekrutacji

Informatory

Do momentu ukazania się aktualnych Informatorów zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubiegłoroczną.

Dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych

Szkoły ponadgimnazjalne oraz ponadpodstawowe promują się i przedstawiają swoją ofertę edukacyjną w ramach Dni Otwartych. W tym miejscu będziemy zamieszczać bieżące informacje na ten temat.

Inne cenne informacje

Do momentu ukazania się aktualnej Decyzji Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie Wykazu… zachęcamy do zapoznania się z ubiegłorocznym wykazem.