O BIBLIOTECE

Do korzystania z naszych zbiorów zapraszamy: uczniów i ich rodziców nauczycieli pracowników szkoły

Szczegółowe zasady korzystania ze zbiorów i usług biblioteki określa regulamin biblioteki

GODZINY UDOSTĘPNIANIA ZBIORÓW:
WYPOŻYCZALNIA oraz CZYTELNIA i CENTRUM MULTIMEDIALNE
poniedziałek 10.30-15.30
wtorek 08.45-12.45
środa 8.45-16.00
czwartek 08.45-14.45
piątek 08.45-12.45

UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLASY 1A I 1B

Dnia 24 maja 2019 r. odbyło się uroczyste pasowania uczniów klasy I a i I b na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszyscy uczniowie w odświętnych, eleganckich strojach przybyli wraz z wychowawcami: p. Małgorzatą Paruzel i p. Katarzyną Knop do biblioteki szkolnej.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację utworu „Rzepka” Juliana Tuwima – wykonaną przez uczniów klasy III a w składzie: Eryk Wybraniec, Dawid Ściebura, Sandra Olejniczak, Agata Chaładus, Patrycja Dudek, Martyna Cupiał, Julia Mrożek, Katarzyna Kloczkowska, Emilia Podsiedlik, Nikola Borkowska, Natalia Mróz oraz uczniów klasy III b: Jakub Mitzel, Joanna Stępień, pad opieką pani Kamili Wieczorek i Małgorzaty Antosiewicz.
Następnie uczniowie klasy Ia i I b odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pani dyrektor Joanna Ziółkowska – Nowak ogromną zakładką dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika.
Każdy uczeń – już  jako pełnoprawny czytelnik biblioteki szkolnej – otrzymał pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali ręcznie robione zakładki do książki, wykonane przez starszych kolegów – uczniów klasy III b i drobne upominki.
Podczas uroczystości mali czytelnicy zaśpiewali przygotowaną przez siebie piosenkę i wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Miesiąc Bibliotek Szkolnych za nami. Uczniowie naszej szkoły, którzy odwiedzili bibliotekę mogli zapoznać się z nowościami książkowymi, wziąć udział w akcji bookcrossing-uwolnij książkę, dzięki której każdy mógł wymienić się ciekawymi pozycjami książkowymi, a także napisać życzenia dla biblioteki na specjalnej tablicy.

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

W bibliotece szkolnej funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej
współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Centrum znajduje się w czytelni szkolnej. Korzystać można codziennie (w dniach zajęć dydaktycznych) w godzinach pracy biblioteki
Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z:
– Internetu,
– edukacyjnych programów multimedialnych,

Regulamin korzystania z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej

NOWOCZESNA BIBLIOTEKA SZKOLNA

Katalog Online Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie

Wyszukiwanie zbiorów Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie jest możliwe z każdego komputera z dostępem do Internetu, czy urządzenia mobilnego. Każdy uczeń, nauczyciel oraz pracownik naszej szkoły może zapoznać się bezpośrednio przez Internet z księgozbiorem naszej biblioteki.