Ogólnopolski projekt edukacyjny „Serdeczna karteczka” w naszej świetlicy szkolnej

Wychowawcy świetlicy szkolnej wraz z uczniami wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego plastyczno- technicznego „SERDECZNA KARTECZKA. Od października 2021r. do maja 2022r. w każdym miesiącu wychowawcy przybliżali dzieciom daną osobę: październik – rolnicy, sadownicy; listopad – kolejarz, maszynista; grudzień – osoby samotne, starsze, bezdomne; styczeń – ukochana Babcia, ukochany Dziadek; luty – radiowiec; marzec – piekarz, cukiernik; kwiecień – lekarz weterynarii; maj – strażak. Dzięki udziałowi w tym projekcie wychowankowie mogli poznać różne wykonywane zawody. Głównym celem projektu było wykonanie prac plastycznych/kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtowaliśmy w dzieciach postawy społeczne. Kartki były przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik uczniowie rozwijali twórczą i kreatywną aktywność.

Koordynator projektu w szkole – Kamila Wieczorek