DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

ŚNIADANIE NA SZÓSTKĘ

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obchodzili DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. Akcja przeprowadzona została w ramach programu edukacyjnego „DOBRZE JEMY ZE SZKOŁA NA WIDELCU – ŚNIADANIE NA SZÓSTKĘ”.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Dzieci przygotowały wyjątkowe, drugie śniadanie, które miało dać energię do pracy, zabawy i nauki. W tym dniu przeprowadzone zostały pogadanki na temat tego jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się, układali piramidę zdrowego żywienia oraz przypomnieli sobie reguły zachowania się przy stole.

Zobacz galerię obrazków