GLOBAL MONEY WEEK w „Siódemce”

Global Money Week

Na zaproszenie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego nasza szkoła włączyła się w kampanię Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której organizatorem jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – OECD/INFE.
W bieżącym roku kampania odbywała się w dniach 22-28 marca pod hasłem Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze (Take care of yourself, take care of your money).
GMW jest coroczną międzynarodową kampanią informacyjną na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową i stopniowo rozwijały wiedzę, umiejętności, postawy i nawyki niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych.
Uczniowie najmłodszych klas „Siódemki” podczas zajęć online rozmawiali o oszczędzaniu. Przeprowadzona została burza mózgów pod hasłem „Dlaczego warto oszczędzać?”.  Zadaniem dzieci było również wybranie celu, na jaki będą zbierać pieniądze. Uczniowie wykonywali portfeliki i skarbonki ze zużytych opakowań i odpadów. Najmłodsi rysowali monety.
Uczniowie klas czwartej i piątej rywalizowali w turnieju online „Pieniądze to nie wszystko”, a w klasach szóstych, siódmych i ósmych odbyły się lekcje warsztatowe z aktywnym udziałem uczniów „W świecie finansów i bankowości” oraz ćwiczono odczytywanie diagramów i wykresów związanych ze światem ekonomii i pieniędzy.
Uczestnicy koła gier i zabaw matematycznych MATAGRA układali krzyżówki i wykreślanki tematyczne.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy udziału w kampanii Global Money Week i wierzymy, że rozwijanie postaw ekonomicznych u dzieci od najmłodszych lat, a także przekazywanie wraz z wiedzą niezbędnych umiejętności, pozwolą na świadome podejmowanie decyzji finansowych w przyszłości.