Międzyszkolna debata oksfordzka w Szkole Podstawowej nr 7 im. K. I Gałczyńskiego

W dniu 26 stycznia 2021 miało miejsce w przestrzeni internetowej niecodzienne wydarzenie – Międzyszkolna debata oksfordzka nt. Umiejętności interpersonalne pomagają w sprawnym poruszaniu się w Internecie. Po stronie propozycjonistów i opozycjonistów spotkali się uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. St. Wyspiańskiego oraz naszej szkoły: Martyna Dąbrówka, Michał Czerwiński, Adam Piątkowski oraz Amelia Deska, Julia Trąbczyńska i Bartosz Wysocki.

Do realizacji tegoż projektu zainspirowała nas Fundacja Szkołą z klasą, która jest jednocześnie fundatorem nagród dla ekip mówców.

Internet, który wszyscy oswajamy i bez którego trudno wyobrazić sobie dzisiejszą rzeczywistość ma swoją jasną i ciemną stronę. Wspaniali mówcy potrafili bardzo ciekawie i rzeczowo odnieść się do naszej obecności w cyfrowym świecie. Z wielką kulturą, odwagą, z doborem świetnych argumentów i przykładów wyrażali opinie, bronili swojego zdania, stosując się do zasad debaty oksfordzkiej.

Według Grona Ekspertów bardziej przekonywująca pod względem merytorycznym i retorycznym okazała się ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego!

Natomiast publiczność, czyli uczniów klas VII obu szkół, swoją elokwencją i kulturą dyskutowania zachwycił Bartosz Wysocki, który został Najlepszym Mówcą.

Obu ekipom serdecznie gratulujemy!!! W tej debacie wszyscy są wygrani!!!

Dla nauczycieli, którzy mieli przyjemność współpracować w tym projekcie z uczniami, dla zaproszonych Gości, Ekspertów, Dyrekcji obu szkół było to wyjątkowe przeżycie i doświadczenie!