Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Lekkiej Atletyce U12 i U14

W miniony weekend stadion miejski w Chorzowie tętnił życiem, a to za sprawą zmagań młodych zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w konkurencjach lekkoatletycznych. Jak na Królową Sportu przystało konkurencji do wyboru było wiele, a poziom sportowy, jaki reprezentowali lekkoatleci, pomimo młodego wieku był naprawdę imponujący. Nie przeszkodziło to jednak uczennicom klas lekkoatletycznych naszej szkoły zajmować czołowe lokaty i zaprzyjaźnić się z chorzowskim podium. Dziewczyny tradycyjnie reprezentowały Częstochowę w barwach klubu sportowego CKS Budowlani.Wyniki: Martyna Cendrowska 1000m U14 – srebrny medal, Julia Trąbczyńska 300m U14 – brązowy medal, Emilia Majewska 300m U12 – brązowy medal, Natalia Walaszczyk skok w dal U12 – brązowy medal, Amelia Deska chód sportowy U14 – brązowy medal, sztafeta 4x100m U12 w składzie: Emilia Majewska, Natalia Walaszczyk, Weronika Wójtowicz – złoty medal, sztafeta 4x100m U14 w składzie Julia Kubik, Julia Trąbczyńska, Wiktoria Dądela – brązowy medal. Tuż za podium znalazły się: Weronika Wójtowicz z fantastycznym rekordem życiowym na 300m oraz Julia Kubik, po trudnym starcie w finale biegu na 100m. Z rekordami życiowymi wróciły również: Amelia Lemańska na 600m U14, Zuzanna Pietrasińska na 300m U12, Daria Łukaszewska na 300m U14 i Nadia Łągiewka na 300m U14. Tym razem szczęścia zabrakło Wiktorii Marcjanek, której rywalki niedługo po starcie zdjęły kolca startowego, co wyeliminowało ją z walki o medal. Wiele uzyskanych czasów to czołowe rezultaty nie tylko w województwie, ale również kraju. Gratulacje !!!