Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 2 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W bieżącym roku do akcji zgłosiło się 5246 szkół z Polski.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mili okazję nadrobić te zaległości. Przebieg akcji w bieżącym roku szkolnym miał nieco inny przebieg niż w latach poprzednich. Uczniowie klas III- VIII przystępowali do egzaminu w swoich klasach podczas lekcji matematyki. Losowali 5 zadań egzaminacyjnych, na rozwiązanie których mieli 3 minuty. Aby zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA musieli bezbłędnie rozwiązać wszystkie wylosowane przykłady i zmieścić się w wyznaczonym czasie. Uczniowie klas III zdawali tabliczkę mnożenia i dzielenia w zakresie 50, uczniowie kl. IV, V i VI w zakresie 100, a siódmoklasiści i ósmoklasiści zmierzyli się z naprawdę trudnymi zadaniami. Do egzaminu przystąpiło 170 osób. Po pomyślnie zdanym egzaminie uczniowie otrzymywali certyfikat EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Ponadto uczniowie kl. V oraz uczestnicy zajęć koła matematycznego MATAGRA wykonywali tabliczki „sowy mądre głowy” z trudnymi przykładami z tabliczki mnożenia. Gratulujemy wszystkim 83 EKSPERTOM i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej.