Ekstra Talent

W dniu 24 sierpnia 2020 roku na stadionie klubu RKS Raków Częstochowa przy ul. Limanowskiego 83 odbyła się kolejna edycja turnieju Ekstra Talent organizowanego przez Ekstraklasę, dzięki wielkiemu wsparciu Ministerstwa Sportu. W turnieju brali udział zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6a i 5a. Celem tego typu wydarzenia jest propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej, propagowanie piłki nożnej oraz rozwijanie umiejętności piłkarskich.
W turnieju brało udział 12 drużyn z Częstochowy i okolic w formie współzawodnictwa, dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkurencjach indywidualnych. W turnieju triumfowali uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli dwa pierwsze miejsce. Dodatkowo Dawid Kasperczyk wygrał konkurencje biegu wahadłowego, Oskar Wrzalik wygrał konkurs żonglerki, natomiast Dawid Pytel wygrał zwis na drążku oraz beep test.

Klasyfikacja końcowa:

1. Raków Częstochowa