Akcje charytatywne z udziałem SP 7

Drodzy Rodzice i Uczniowie
Serdecznie dziękujemy za wsparcie:

• Akcji charytatywnej dla Polaków mieszkających na Kresach pod nazwą „Święty Mikołaj na Kresach”. W tym roku akcja miała charakter kwesty. Organizatorami akcji byli m.in.: Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie, Urząd Miasta Częstochowy oraz Delegatura Kuratorium Oświaty w Częstochowie.
  • Akcji „Mikołajkowy Ratownik” dla dzieciaków znajdujących się w dniu 6 grudnia na oddziale Pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. Akcja polegała na zbiórce słodyczy, zabawek i maskotek. Organizatorami akcji było Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie RESCUE TEAM (szczególne podziękowania dla rodziców i uczniów klas: I a, II a, V a, V b, V c, VI a, VII a).
  • Akcji charytatywnej na rzecz dzieci przebywających w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym przy ul. Michałowskiego 30 prowadzonego przez Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Akcja polegała na zbiórce kosmetyków i środków czystości dla dzieci (najserdeczniejsze podziękowania dla rodziców i uczniów klasy VIII a).
  • Akcji charytatywnej w ramach Kampanii „Pola Nadziei”, która polegała na zakupie ołówków oraz cebulek żonkili, które zasadzone zostały przez uczniów na rabacie przed budynkiem szkoły. Zebrane pieniądze przekazano na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Dyrekcja i Nauczyciele
oraz członkowie Klubu Młodego Wolontariusza