Tworzymy lapbooki.. na podstawie przeczytanych książek

Szkoła Podstawowa nr 7 im. K. I. Gałczyńskiego realizuje „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Jednym z priorytetów tego programu jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Uczniowie poszczególnych klas realizują projekty czytelnicze na podstawie przeczytanych książek – nowości wydawniczych, zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach dotacji programu rządowego wspierającego rozwój czytelnictwa w Polsce – NPRCZ.

Uczniowie klasy VI a, VI b i VI c po przeczytaniu powieści Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, postanowili w atrakcyjny sposób utrwalić wiadomości z lektury. Na lekcjach języka polskiego zaprojektowali i w oryginalny sposób przedstawili  treść książki w formie lapbooków.

Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której uczniowie, podzieleni na grupy umieścili wiadomości na temat lektury. W środku lapbooka szóstoklasiści wklejali książeczki, kopertki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki pozwalające uporządkować informacje według ich pomysłu i inwencji.

Wzbogacali też swoje prace o puzzle, gry, quizy, zagadki, krzyżówki, które zachwycały niezwykłą kreatywnością i starannością wykonania. Na zakończenie pracy z lekturą opisywali poszczególne etapy prac oraz prezentowali swoje lapbooki, poddając je ocenie innych. Wszyscy zgodnie przyznawali, że swoje prace wykonywali chętnie, ucząc się i bawiąc.

Opiekunowie projektu:
                                                                                                                                 Beata Jarzębowska -nauczyciel języka polskiego