Wojewódzkie Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”

08.10.2019r. stadion miejski w Rudzie Śląskiej wypełnił się zawodnikami, którzy rywalizowali ze sobą w różnego rodzaju konkurencjach lekkoatletycznych. Wśród setki dzieci nie zabrakło reprezentacji Częstochowy, którą tworzyli również uczniowie klas sportowych SP 7. Zawodnicy pomimo zmagań z rocznikiem starszym pokazali się z najlepszej strony. Na najwyższym stopniu podium, bijąc rekord życiowy stanęła Zuzanna Gradoń (600m). W pierwszej szóstce znaleźli się: Julia Kubik i Julia Trąbczyńska w biegu na 300m, Wiktoria Dądela i Tymek Jura w skoku w dal, Martyna Cendrowska, Emilia Sanders, Wiktoria Marcjanek i Mateusz Mądry w biegu na 600 m. Na zawodach debiutowali: Natalia Walaszczyk, Emilia Majewska, Amelia Pałasz ,Olaf Tomalski, Alicja Fołtarz, Kalina Kłak, Zuzanna Ślęzak, Wiktoria Kowalik, Aleksander Pasieka, którzy wrócili z rekordami życiowymi, a przede wszystkim z bagażem doświadczeń.