100-lecia PCK

W dniu 24 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 100-lecia PCK. Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego przywitania przedstawicieli władz miasta, mediów i pozostałych gości. Następnie głos zabrał prezes PCK Norbert Kępiński, który podziękował wszystkim za przybycie ciesząc się, że Plac Biegańskiego jest oddany w tym dniu dzieciom i młodzieży.
Podziękowania oraz krótkie przemówienie wygłosili również zaproszeni goście. Po oficjalnej części, dzieci trzymające czerwone balony oraz ubrane na ten sam kolor utworzyły na Placu Biegańskiego krzyż- symbol PCK. Następnie miejsce miały pokaz tresury psów przez służby policyjne i występy dzieci z przedszkola.
Dzieci z naszej szkoły mogły nauczyć się pierwszej pomocy od strażaków lub skorzystać z różnych atrakcji m.in. wziąć udział w jesiennych warsztatach sadząc roślinki czy  malować dynie . Na uroczystości znajdował się, także autobus, w którym chętni mogli oddać krew. Po zakończeniu atrakcji dla dzieci, uroczystość przeniosła się pod siedzibę PCK, gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej.