Turniej Ekstra Talent

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7  im. K.I. Gałczyńskiego triumfatorami Turnieju Ekstra Talent!

W dniu 11 września 2019 roku, o godzinie 10:00 na stadionie klubu RKS Raków Częstochowa przy ul. Limanowskiego 83 odbył się organizowany przez Ekstraklasę, dzięki wielkiemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki turniej Ekstra Talent.

Na wstępie warto zaznaczyć, że aż trzy zespoły, a więc RKS Raków Częstochowa I, RKS Raków Częstochowa II, oraz Szkoła Podstawowa nr 7, które zajęły kolejno trzy pierwsze miejsce na podium tego bardzo wymagającego turnieju reprezentowane były tylko i wyłącznie przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 7  im. K.I. Gałczyńskiego, co śmiało można uznać za wielki sukces, bowiem taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w 4-letniej historii tych niezwykle wymagających rozgrywek.