XIV POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KSIĄŻCE I BIBLIOTECE

21 maja 2019 r. uczennice kl. III b (oddział gimnazjalny) SP 7 Nina Ambroży i Wiktoria Ziębacz wzięły udział w konkursie wiedzy z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej – „XIV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Książce i Bibliotece”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 53 w Częstochowie.

Zakres tematyczny konkursu obejmował:

– wiadomości z historii książki, pisma i bibliotek

– znajomość lektur i literatury młodzieżowej oraz adaptacji filmowych znanych książek

– umiejętność korzystania z zasobów bibliotecznych, znajomość terminologii bibliotekarskiej (np. skontrum, UKD, katalogi biblioteczne)

– znajomość najważniejszych faktów z życia i działalność Stanisława Moniuszki

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 w Częstochowie Nina Ambroży i Wiktoria Ziębacz z kl. IIIb (oddział gimnazjalny) zdobyły II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Książce i Bibliotece”

Gratulujemy!                                                                                                                                                                        opiekun p. M. Antosiewicz