26 marca 2019 r. w naszej szkole uruchomiony został V Środowiskowy Punkt Informacyjny o Szkołach Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych.

Swoją ofertę przedstawiło dwadzieścia sześć szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych – licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia. Uczniowie oraz ich rodzice skorzystali z indywidualnych konsultacji z nauczycielami uczącymi w tychże szkołach oraz z materiałów promocyjnych. Mieli okazję uzyskać rzetelne informacje nt. zasad rekrutacji do poszczególnych szkół. Swoją radą służyli również doradcy zawodowi, pracownicy Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej CIZ.

Przedsięwzięciu towarzyszyła wystawa prac nagrodzonych w konkursie plastycznym pn. „Zawód moich marzeń”, w którym wzięli udział uczniowie klas I, IV, V „Siódemki”.

Anna Sitek – koordynator WSDZ