Lekcja internetowa w ramach projektu epiSTEMe

26 marca 2019 roku o godzinie 13.45 odbyła się lekcja online, w której uczestniczyli uczniowie ze szkól realizujących projekt epiSTEMe w ramach programu Erasmus+. Zajęcia z robotyki przygotował i przeprowadził nauczyciel z Estonii – p. Valter Tominga. Pierwszym wyzwaniem postawionym uczestnikom internetowego spotkania był quiz. Najszerszą wiedzą i najlepszym refleksem wykazał się zespół z Łotwy wyprzedzając o jeden punkt uczniów naszej szkoły. Miejsce trzecie zajęła Estonia. Kolejnym etapem lekcji była prezentacja robota i możliwości jego programowania. Cybernetyczne spotkanie zakończyła zabawa logiczno-zręcznościowa, w której młodzież mogła pochwalić się swoją pomysłowością i kreatywnością. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wydarzeń projektowych.