IV edycja Powiatowego Konkursu „Matematyka w geografii”

Dnia 31.01.2019 r. w naszej szkole odbył się  I etap – szkolny  Powiatowego Konkursu „Matematyka w geografii” organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie matematyki i geografii. Do II etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali 75% punktów.

Sebastian Rydz  kl. III e,  Jakub Mitzel kl. III b i Piotr Krzysiński kl. III a.

Ich prace trafiły do jury w I LO . Po analizie wszystkich nadesłanych prac do finału powiatowego, który odbędzie się 14.03.2019 r. zakwalifikowano uczniów z punktacją powyżej 85% .Naszą szkołę będzie reprezentować dwóch uczniów:

Jakub Mitzel z kl. III b oraz Sebastian Rydz z kl. III e.

Życzymy powodzenia i połamania piór.

Wioletta Glanda, Alicja Miedzińska, Monika Stolarz