100 lat Polsko

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto– święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia i bohaterów tamtych lat oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia SP nr 7 zorganizowała szereg działań upamiętniających 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Jednymi z nich były: apel oraz wieczornica, które odbyły się 6 i 7 listopada. Na wieczornicę zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu miejskiego, Akademii Piłkarskiej Raków, przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, rodzice, uczniowie. Obie uroczystości miały bardzo uroczysty, podniosły charakter, a jednocześnie zachęcały uczniów do radosnego świętowania. Uroczystości rozpoczynały się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, wiersze i piosenki, które z wielkim zaangażowaniem i radością śpiewali wszyscy.