To był prawdziwy show!

Specjalny koncert życzeń przygotowaliśmy dla naszych nauczycieli z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Było dużo tańca i muzyki, a nawet pokaz taekwondo. To był prawdziwy show! Obejrzeli go też nauczyciele z Łotwy, Estonii i Bułgarii, którzy odwiedzili „Siódemkę” w ramach projektu Erasmus+.
Dzień Nauczyciela to święto i na dodatek gorąco oczekiwane. Czekają na nie z niecierpliwością zarówno uczniowie jak i pedagodzy. To święto polskiej szkoły, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu złożyliśmy wszystkim pedagogom z „Siódemki” nasze podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Swoją wdzięczność dla nich wyraziliśmy poprzez koncert życzeń, w którym dedykowaliśmy nauczycielom kolejne utwory. Świetnie zaprezentowała się w nim klasa IIId, która żywiołowo, z młodzieńczą energią wykonała „Początek” Męskiego Grania. Swoim śpiewem w solowych występach zachwyciły Emilka Sanders, Julia Trąbczyńska i Julia Kubik z Vb.  Niepowtarzalny klimat wprowadziły swoją grą Magda Kwiatkowska (skrzypce) i Natalia Kurcbard (gitara) – obydwie z kl. IIId – które zaprezentowały dwa utwory. Wysoki poziom i wielką klasę pokazała też grająca na skrzypcach Emilka Sanders. Pozytywną energię wytańczyły dziewczyny ze szkoły tańca współczesnego „Majery”. Szał na widowni wywołały występy Agaty Chaładus z IIIa i Patrycji Zarzyckiej z IIId oraz ich koleżanek z zespołu hip-hopowego YES YES YO. Dziewczyny perfekcyjnie zaprezentowały dwa dynamiczne i pełne trudnych figur układy taneczne. Z wielkim aplauzem spotkał się także pokaz taekwondo, w którym pierwszoklasista z „Siódemki” – Natan Kantorysiński oraz jego klubowi koledzy i koleżanki ćwiczyli pod okiem swojego trenera – Roberta Kantorysińskiego, zdobywcy tytułów mistrzostw Polski, Europy i świata. Widzowie z zapartym tchem śledzili efektowne uderzenia, kopnięcia, czy rozbijanie desek różnymi częściami ciała. Ależ to były emocje! Całą uroczystość z wielką elegancją prowadzili Nina Ambroży i Kuba Mitzel z klasy IIIb.
To był prawdziwy show! Tę akademię zapamiętamy na zawsze – zapewniali uczniowie „Siódemki”.

Wioletta Gradek-Konieczna
Alicja Miedzińska