Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

W dniu 11 października w naszej szkole, w ramach Ogólnopolskiego Programu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. W związku z tym gościliśmy w „Siódemce” Panią Edukator, która podczas spotkania ze społecznością szkolną oraz zajęć warsztatowych w klasach odniosła się do problematyki korzyści i zagrożeń związanych z korzystaniem z technologii informacyjno – komunikacyjnych. Dynamiczny rozwój Sieci powoduje, że katalog korzyści i zagrożeń nie jest zamknięty, stąd stwierdzenie, że wszystko wiemy, jest niemożliwe. I rzecz najistotniejsza – nie zawsze pomiędzy wiedzą, a świadomością umiejętności i odpowiedzialności za własną aktywność jest znak równości.
Projekt Bezpieczna Szkoła Cyfrowa (pod  patronatem MEN) realizowany jest po to, aby skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni  w środowisku szkolnym. Jest to kolejne działanie realizowane w naszej szkole. Przypomnijmy choćby o Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa”, obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, procedurach w przypadku reagowania na cyberproblemy.

Na ile ten Dzień okaże się ważny? Na tyle, na ile każdy z nas uzna, że „Wirtualny świat tworzę także ja”.

Iwona Kokot-Ujma
Anna Sitek