VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 28 września 2018 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
W bieżącym roku do akcji zgłosiło się 4579 szkół.
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mili okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Na specjalnie na tę okazję udekorowanym korytarzu I piętra trzy komisje egzaminacyjne podczas przerw przeprowadzały egzamin wśród uczniów i pracowników szkoły. Ponadto dwa patrole egzaminacyjne krążyły po szkole i również egzaminowały wszystkich chętnych, których nie brakowało. Uczniowie ustawiali się w długich kolejkach, aby zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Do egzaminu przystąpiło 288 osób. Egzaminatorami byli uczestnicy zajęć koła gier i zabaw matematycznych MATAGRA, którzy wcześniej wykazali się świetną znajomością tabliczki mnożenia. W zabawie uczestniczyli uczniowie kl. IV- VIII oraz kl. III gimnazjum, a także nauczyciele na czele z Panią Dyrektor. Bardzo cieszymy się z tak dużego zainteresowania akcją i mamy nadzieję, że dzięki niej wszyscy uczniowie przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia.