Wyniki Międzynarodowego Konkurs „Kangur Matematyczny”

Jak co roku, w marcu młodzi matematyce na świecie biorą udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Nie zabrakło wśród nich również uczniów naszej szkoły. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych XX wieku, a w 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie i od tego czasu ogarniał swoim zasięgiem stopniowo coraz więcej krajów. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.Biorą w nim udział uczniowie z około 30 krajów. Odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Główną umiejętnością badaną przez „Kangura” jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów.
15 marca 2018 r. do konkursu wnaszej szkole przystąpiło 56 uczniów, którzy rozwiązywali testy w czterech kategoriach: Maluch (klasy IV), Beniamin (klasy V i VI), Kadet (klasy VII i II gimnazjum) oraz Junior (klasy III gimnazjum). Znamy już wyniki tegorocznego „Kangura Matematycznego”. Sześcioro uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia. Są wśród nich przedstawiciele klasy IV a: Karkocha Jakub i Karkocha Adam, uczennice klasy IV b: Amelka Lemańska, Alicja Fołtarz i  Jagoda Koźlik oraz gimnazjalista z klasy III c – Karol Piłat. Uczniom wyróżnionym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.