III Międzyszkolny Konkurs „Matematyczna podróż po skarb”

W dniu 26 kwietnia 2018 r. dwuosobowa drużyna złożona z Tomka Zatonia z kl. 6a i Szymona Jabłońskiego z kl. 5a, reprezentowała naszą szkołę podczas III Międzyszkolnego Konkursu „Matematyczna podróż po skarb”. Jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 36 i był on skierowany do uczniów kas piątych i szóstych częstochowskich szkół. Cele konkursu to: rozwijanie myślenia i wyobraźni, kształcenie podstawowych kompetencji matematycznych, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie oraz inspirowanie do odkrywania i rozwiązywania problemów matematycznych.

Chłopcy, aby przejść przez mapę zagadek i uzyskać skarb czyli hasło końcowe, zmierzyli się z ciekawymi i nietypowymi zadaniami w formie zagadek matematycznych. Po zaciekłej rywalizacji dotarli na metę jako trzecia drużyna zajmując miejsce na podium. Otrzymali dyplom dla szkoły i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy sukcesu. Osiągnięty wynik świadczy o tym, że śmiało można połączyć sport z nauką, ponieważ obaj chłopcy są uczniami klas sportowych.