Moda na bezpieczeństwo i zdrowie (II edycja)

24 kwietnia 2018r. gościliśmy w naszej szkole specjalistów, którzy zawodowo zajmują się szeroko rozumianym bezpieczeństwem i propagowaniem zdrowego stylu życia. Byli to: strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, fizjoterapeuta, specjalista ds. pielęgnacji urody, pedagodzy,  psycholodzy, terapeuci.

Każdy uczeń, wraz z koleżankami i kolegami z klasy, wziął udział w czterech zajęciach, podczas których miał okazję uzyskać odpowiedź na pytania: jak zachować się podczas kolizji drogowej, gradobicia, w sytuacji kradzieży dokumentów, jak wzywać pomoc, gdy ktoś jej natychmiast potrzebuje, co to są suplementy diety, dlaczego tak trudno udzielić pomocy osobie po użyciu dopalaczy, jak alkohol wpływa na ocenę naszych możliwości, co to jest demoralizacja i jakie środki wychowawcze może zastosować Sąd Rodzinny, co to znaczy zdrowie psychiczne, jak zachować się w różnych sytuacjach zgodnie z zasadami savoir-vivre’u,.

Mam nadzieję, że dzisiejsze zajęcia poszerzyły wiedzę uczniów, skorygowały błędne przekonania i będą miały pozytywny wpływ na ich decyzje i wybory.

Anna Sitek – koordynator przedsięwzięcia

Wszystkim specjalistom składamy najserdeczniejsze podziękowania
za wyjątkową życzliwość,
bezinteresowność w dzieleniu się swoją wiedzą  i  doświadczeniem z młodzieżą,
za niezwykłą umiejętność przekazywania przesłania,
że od tego, co zrobimy dzisiaj, zależy to, co jutro może się wydarzyć.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7