„SIÓDEMKA HUMANISTYCZNIE”-SUKCES ROKSANY I KUBY

Uczniowie naszej szkoły Roksana Harnys  i Jakub Mitzel odnieśli sukces  w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt.: „Chwile ulotne jak motyle- twórczość  regionalnych poetów i pisarzy”. Wydarzenie to objęte honorowym patronatem Wójta Gminy Olsztyn- Pana Tomasza Kucharskiego- podniosło rangę uroczystości i zgromadziło wielu uczestników z Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Zamysł  tegorocznego konkursu miał na celu uwrażliwić młodych ludzi na twórczość rodzimych artystów. Przygotowano prezentację multimedialną, w której podkreślono wagę patriotyzmu lokalnego i wartości składających się na dziedzictwo kulturowe regionu. Z okazji konkursu zorganizowano też wystawę obrazów znanych artystów częstochowskich. Oko cieszyły prace: Alicji Nowak, Piotra Pręgowskiego czy też Macieja Leona.
Poziom tegorocznych zmagań recytatorskich był niezwykle wysoki.Roksana zajęła III miejsce, a Kubawyróżnienie. Uczniów na zajęciach Koła Kulturalno–Teatralnego „HURRA KULTURA!!!” przygotowała pani Anna Kolczarek.

Po konkursie naszym uczniom cenne wskazówkina temat emisji głosu i samodzielnego doskonalenia się w sztuce wystąpień publicznych udzielił  aktor i założyciel teatru „MAŁGO” Pan Bogdan Wąchała. Jego wystąpienie stało się  doskonałą motywacją dla młodych i zdolnych uczniów

Anna Kolczarek