Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji to  święto obchodzone corocznie -21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO deklaruje, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.
Uczniowie naszej szkoły pod opieką Katarzyny Kosmali i Anny Kolczarek – już w sobotę udali się do Domu Poezji Haliny Poświatowskiej, aby uczcić Światowy Dzień Poezji i porozmawiać o życiu i twórczości tej wybitnej częstochowianki z jej bratem,panem Zbigniewem Mygą.
Obejrzeli też ekspozycję muzealną, która oddaje istotę poezji Haśki – jej ulubione kolory, ulotność wrażeń, miłość do ludzi i życia, związki artystki ze światem przyrody i sztuki.

Anna Kolczarek