Lekkoatleci w gronie najlepszych na Śląsku

Czołowe lokaty w swoich konkurencjach zajęli uczniowie klasy lekkoatletycznej „Siódemki”, którzy reprezentowali Częstochowę w Halowych Mistrzostwach Śląska Dzieci w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się w minioną sobotę w Raciborzu.
Martyna Cendrowska wywalczyła na nich srebrny medal na 600 m z rewelacyjnym czasem 2:01,87, Julia Trąbczyńska w finale biegu na 60 m zajęła piąte miejsce, ustanawiając rekord życiowy 9.40. Swoje rekordy życiowe ustanowili również Julia Kubik zdobywając piąte miejsce w biegu na 300 m (56.03), Tymoteusz Jura uzyskując szóste miejsce w skoku w dal (3.82cm), Kalina Kłak (1:00,65) i Wiktoria Dądela (1:01,22) w biegu na 300 m.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a poziom bardzo wysoki – relacjonuje Żaneta Trąbczyńska, nauczycielka WF w SP nr 7 w Częstochowie. –  Po zakończonych zawodach śmiało można powiedzieć, że nasza reprezentacja to czołówka Śląska. Tym bardziej się cieszymy, że nasza praca i treningi powoli przynoszą zasłużone efekty – dodaje.
W  Halowych Mistrzostwach Śląska Dzieci w Lekkiej Atletyce Częstochowę reprezentowała 25-osobowa ekipa młodych sportowców.