Emocjonujący turniej piłki nożnej

Zespół klasy IIIb gimnazjum został mistrzem szkoły w halowej piłce nożnej. Wygrał wszystkie mecze. Wicemistrzostwo wywalczyła klasa IIc. W rozgrywkach wzięły udział klasy o profilu ogólnym.
Sportowe turnieje wewnątrzszkolne to już tradycja „Siódemki”. Rozpoczęła je rywalizacja w halową piłkę nożną.
Były to rozgrywki w poszczególnych rocznikach. Zwycięzcy turnieju klas trzecich spotkali się na boisku z najlepszym zespołem klas drugich – informuje Barbara Ulewicz, nauczycielka WF w SP nr 7, organizatorka turnieju. – System rozgrywek odbywał się według zasady „każdy z każdym” – dodaje.
Spośród klas trzecich najlepiej spisał się zespół IIIb gimnazjum, wygrywając wszystkie mecze. Tuż za nim znalazła się drużyna IIIc, która uległa tylko IIIb. Trzecią lokatę zajęła IIIa. W klasach drugich bezkonkurencyjna okazała IIc, która nie przegrała żadnego ze spotkań. Drugie miejsce wywalczyła IIb, ulegając zwycięzcy dopiero po rzutach karnych. Na trzecim miejscu uplasowała się IId.
Do rywalizacji stanęli zwycięzcy obu kategorii wiekowych – zespoły IIIb i IIc. Trzecioklasiści zdobyli w tym meczu dużą przewagę nad młodszymi kolegami wygrywając 5:2 i tym samym uzyskując tytuł mistrza szkoły. W finale rozgrywek towarzysko zmierzyły się drużyny VIIa – klasy sportowej o profilu piłka nożna z liderami poszczególnych roczników. Piłkarze z VIIa pokonali zespół IIc 5:2, ale zremisowali 1:1 w meczu z IIIb. Zwycięstwo przyniosła im dopiero dogrywka w rzutach karnych, którą wygrali jedną bramką 3:2.