Tolerancja dla niepełnosprawności

Jak wytłumaczyć niewidomemu dziecku jak wygląda słońce?
Trzeba zabrać je na dwór, by poczuło jego promienie.
I ulepić słońce z plasteliny, by mogło je dotknąć.

W dniach 12 lutego oraz 5 marca 2018r. uczniowie klas VII i II gimnazjalnych wzięli udział w kolejnych spotkaniach z osobami z niepełnosprawnościami, w ramach projektu „Tolerancja dla niepełnosprawności”.
Tym razem o sposobie postrzegania świata przez ludzi słabowidzących i niewidomych, rodzajach schorzeń, profilaktyce (zwłaszcza w kontekście wzmożonego wysiłku fizycznego), o problemach dnia codziennego i urządzeniach, które pomagają i ułatwiają zdobywanie wiedzy i wykonywanie codziennych czynności opowiadały: pani Ilona Juszczyk, kierownik delegatury Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie, a jednocześnie dyrektor Ośrodka Wychowawczo-Rewalidacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej oraz pani Karolina Wrona, pedagog pracujący w powyższym ośrodku.
Dzieci, młodzież i dorośli korzystający z oferty wyżej wymienionego ośrodka, to nasi sąsiedzi : ). Placówka mieści się przy Alei Pokoju 13.

Anna Sitek, koordynator projektu w SP nr 7