„Dzieci Listy Piszą!”

Kończy się zima i kończy się pierwsza edycja projektu edukacyjnego, który łączy Polskę ze światem! „Dzieci Listy Piszą!” – to wymiana listów między szkołami polonijnymi z różnych zakątków świata ze szkołami polskimi. W tym przedsięwzięciu biorą też udział uczniowie naszej szkoły (jako jedynej w Częstochowie), którzy korespondują z dziewczętami i chłopcami ze Szkoły nr 83 we Lwowie.W edycji zimowej projektuuczniowie klasy VI na lekcjach języka polskiego pisali listy do młodych Ukraińców. Szczególnie piękne były te napisane w okresie świątecznym. Opiekun zadbał o jakość listów, poprawną polszczyznę, stylistykę oraz materiały, dzięki którym korespondencja miała piękną szatę graficzną. Wspaniałym prezentem dla Lwowskiej Szkoły był gipsowy anioł wykonany przez Roksanę Harnys pod kierunkiem pani Małgorzaty Sosny.

Opiekun projektu: Anna Kolczarek