Projekt „Młodzi listy piszą”

Chłopcy z klasy V zredagowali już kolejne świąteczne listy do swoich przyjaciół z Zaborze koło Zielonej Góry. Opiekę nad realizacją zadań przez uczniów tej klasy sprawuje pani Anna Kolczarek.
Projekt to doskonała okazja wymiany doświadczeń, zawierania nowych znajomości, a przede wszystkim wielka frajda czytania ciekawych listów od rówieśników. Współpraca polega na wymianie listów, redagowanych przez uczniów (od października do maja, z podsumowaniem w czerwcu).
Zaletami udziału w projekcie jest: kształcenie umiejętności redagowania tekstu, praca nad ortografią i interpunkcją, kreatywne myślenie (także wizualne) oraz kultywowanie „tradycji epistolograficznej”.
HARMONOGRAM DZIAŁAŃ

LP                                       TEMAT       MIESIĄC
1. Poznajmy się- autocharakterystyka. do 15 października
2. Moja rodzina. do 15 listopada
3. Kartka świąteczna (własnoręcznie przygotowana,
z oryginalnymi życzeniami).
do 15 grudnia
4. Heros, bohater, autorytet-  współcześni idole. do 15 stycznia
5. Chciałbym Ci polecić- list z elementami recenzji ulubionej książki, gry komputerowej lub filmu. do  15 marca (* termin uwzględnia ferie zimowe)
6. Mapy Myśli (list)- list w formie mapy myśli
TEMAT: MŁODZI XXI WIEKU. ( Jacy jesteśmy, co nas interesuje, co bulwersuje).
do 15 kwietnia
7 Uczniowie natomiast piszą na temat: ” Mam tak samo jak TY,  miasto moje a w nim….” (opis swojej miejscowości, ulubionych miejsc, historycznych wydarzeń, gwary).
NIESPODZIANKA-nauczyciele piszą listy do klas
do 15 maja
8 Podsumowanie projektu- NASZ ALBUM WSPOMNIEŃ. Klasy tworzą album wspomnień, zamieszczają zdjęcia, refleksje. do 15 czerwca

Anna Kolczarek