I Konkurs „Myśl logicznie”

W dniu 12 grudnia 2017 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta  Częstochowy odbyło się podsumowanie  I Konkursu „Myśl logicznie” pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Wzięło w nim udział 139 uczniów z 38 szkół Częstochowy i powiatu. Byli wśród nich reprezentanci naszej szkoły: Julia Kaczyńska kl. VII b, Franciszek Kania, Jakub Kosin i Jan Rybaniec z klasy IIIe oraz Sebastian Rydz z klasy IIe.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, a także promowanie i upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o ludziach nauki polskiej.Pierwsza część konkursu odbyła się 30 listopada w Zespole Szkół Technicznych. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zestaw zagadek logicznych oraz krzyżówkę dotyczącą postaci bohatera tegorocznego konkursu – matematyka Stefana Banacha. Uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.