Częstochowskie Dni Profilaktyki w SP nr 7

W dniu 4 grudnia 2017r w Szkole Podstawowej nr 7 w Częstochowie miały miejsce obchody Częstochowskich Dni Profilaktyki, w które zaangażowane były szkoły posiadające Centra Animacji Rekreacyjno-Sportowe. Pomysłodawcą i sponsorem imprezy był Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, w tym Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a głównym organizatorem CARS przy SP nr 7.

Hasłem przewodnim przedsięwzięcia było stwierdzenie „Razem lepiej”. Chcieliśmy pokazać, że otaczanie się pozytywnymi ludźmi, dążenie do wspólnego celu, nastawienie na współpracę, chęć dzielenia się serdecznością i radością, sprawia, że… razem lepiej! Chcieliśmy pokazać, że dobra zabawa, to dobry pomysł, bezpieczeństwo i czerpanie radości z bycia razem. Każdą 10-osobową grupę zaprosiliśmy do udziału w dziesięciu zadaniach. Poszczególne sprawności to gimnastyka ciała i umysłu, bo o jedną i drugą sferę naszego organizmu powinniśmy dbać. Wszyscy uczestnicy wykazali się również wiedzą nt zagrożeń płynących z sięgania po środki psychoaktywne. Wykonanie poszczególnych zadań wymagało od uczestników pozytywnego nastawienia, współpracy, kreatywności.

Mamy nadzieję, że udział w „Spartakiadzie na wesoło” był dobrym doświadczeniem, które uczestnicy będą chcieli powtórzyć w swoich szkołach, zapraszając swoich rówieśników do wspólnego działania.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z powyższej imprezy.

Anna Sitek, Żaneta Trąbczyńska