Wycieczka pełna wrażeń

Jak rozchodzą się fale dźwiękowe i światło? W jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni? – dowiedzieli się uczniowie „Siódemki” zwiedzając Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w listopadzie br. Podziwiali też Stadion Narodowy podczas tej wycieczki. Czekali na ten wyjazd od początku roku szkolnego. Warto było!!!
Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. Znajduje się tam około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium.
To, co wyróżnia to miejsce, to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk – podkreśla Emilia Sobolewska, wychowawca kl. IIb SP nr 7 w Częstochowie. – Zwiedzając obiekt uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice – dodaje nauczycielka.
Do Częstochowy wróciliśmy pełni wrażeń – zapewnili uczestnicy wycieczki, uczniowie klas 2a, 2b, 2c 3a, 3b, 3c  i 3d wraz z opiekunami.