Pomagamy i uczymy się

W październiku 2017r. uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych na terenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Michałowskiego 30, prowadzonego przez Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”. Uczniowie mieli okazję poznać wychowanków, czyli chore noworodki, niemowlaki, kilkuletnie dzieci, którym placówka zapewnia całodobową opiekę, diagnozę lekarską, rozpoczyna leczenie i rehabilitację oraz podejmuje działania na rzecz ich adopcji, a jednocześnie dowiedzieli się nt. przyczyn FAS, jak zachowania ryzykowne podejmowane przez nas wpływają na życie innych.

W ramach Kampanii Białych Serc rodzice i uczniowie klas: IVb, Va, VIa, IIc, IId, IIe, IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIe, VIIb wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci przebywających w ośrodku, czyli w zbiórce kosmetyków i środków czystości. Za każde mydełko, oliwkę, chusteczki nawilżające, płyn do kąpieli, pampersy, kaszki, zupki itd. bardzo, bardzo dziękujemy!

W dniu 29 października dwudziestu wolontariuszy z Siódemki wzięło udział w akcji charytatywnej na rzecz Stowarzyszenia zbierając datki, pomagając klientom M-1 w pakowaniu zakupów.